PYTANIE 

Czy mogę wysłać faktury sprzedażowe prosto do pracownika banku w celu finansowania maszyn rolniczych? Klient informuje mnie o tym telefonicznie lub sms wszelkie oświadczenia dotyczące wpłat własnych do faktur (Udział własny), Oświadczenie zawierające dane klienta oraz numery faktur, wszelkiego rodzaju oświadczenia wysyłane prosto do ARiMR dotyczące specyfikacji maszyny, oświadczenie zawiera dane klienta oraz nr faktury.

 

W tej konkretnej sytuacji  musimy rozważyć dwie ewentualności:

 

  1. Firma podpisaną umowę o współpracy z bankiem jako pośrednik.

         Firma występuje w roli procesora a administratorem danych jest bank. Bank powinien przygotować dokument, w którym klient wyraża zgodę na wysłanie faktury, wszelkich oświadczeń. Jeżeli tego dokumentu nie posiadamy, proponuję wystąpić do banku o jego sformalizowanie a do tego czasu odbierać tę zgodę od klienta. Jeżeli pędem chwili, nie możemy odebrać oświadczenia zgody pisemnie a jedynie telefonicznie, proszę sporządzić notatkę służbową podając czas odebrania zgody.

 

  1. Jeżeli firma mamy podpisanej umowy na usługę pośrednictwa z bankiem.

         Firma powinien skontaktować się z bankiem, który powinienprzygotować dokument będący zgoda na przekazanie stosownych dokumentów do banku /ARiMR i uzyskać podpis od klienta.